Refleksoloji’nin Faydaları Nelerdir?

Refleksoloji’nin Faydaları Nelerdir?

Genel olarak ayak sağlığına önem veren kişilerin bilmesi gerekenler ; Bireyin masaj tekniklerini ilk olarak kendi el ve ayaklarında uygulaması tavsiye ediliyor. Vücuttaki refleks bölgelerine masa uygulanabilecek toplamda beş basma tekniği vardır. Bunlar başparmak hareketi, ovma hareketi, parmak hareketi, sıkma hareketi ve sıvazlama hareketidir.

Beş basma tekniği bireyde ellere ve ayaklara uygulanabilir. Ve aksaray gölgesinde bir vatandaş ayak sağlığı açısından bilmesi gerekenleri ve merak ettiklerini yine burada bulunan aksaray masöz bayan tarafından bilgilendiriliyor

Bu tekniklerde önemli olan kime uygulanacağının bilinmesidir. Tekniklerin uygulanmasında kişinin fiziksel yapısı, yaşı ve anlık sağlık durumu dikkate alınır. Örnek verecek olursak; iri bir insana uygulanacak hareketle çocuklara uygulanacak hareketler farklılık gösterir. İri vücutlu kişiye kuvvetli basma hareketleri uygulanırken, çocuklara hafif ve normal baskıyla masaj yapılır.

Masaj tedavisi başparmak ya da başka bir parmağın kenarı kullanılarak basınç uygulanması ve saat yönünde döndürülmesini kapsar. Uygulanan basınç derinken acı vermek zorunda değildir. Refleksolog tarafından uygulanacak olan masaj kısa ancak acısız olacak şekilde tercih edilir. Acı veren seanslara önem verilmez. Seanslar 10 dakikayla 30 dakika arasında değişir. Hastanın şikayetlerinin tek bir seanstan sonra ortadan kalktığı da görülebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın