Masöz

masoz

Masöz makalesini yazmamızın sebebi günümüzde ( masöz ) parantez içinde ve kalın harflerle yazmamım nedeni bilindiği üzere aslında masöz kelimesi bayan masaj terapist anlamına gelir ancak internet arama motorlarında çöplük olacak nitelik de bir sürü masöz sitesi bulunuyor neden çöplük diyorum çünkü masöz değil hepsi farklı uygulamalar yapan ve masöz lük tanımına uymana bayanların ilan verdiği çöp siteler;

Masöz

Masöz Nedir?

Biliyorum bu soru her yerde ve her arama motorunda belki de en çok aratılan bir kelime ancak bizde arttırdık ve gerçek anlamada masöz nedir ne işe yarar sizler için yayınladık.

Masöz İlgili sağlık koşullarına ve hijyene dikkat ederek, belli teknikler altında masaj uygulaması gerçekleştiren kadın görevlilere masöz denmektedir. Peki sizlere sorarım bu adı geçen çöp site demek istiyorum o sitelere orada masöz adı altında ilan veren bayanların kaçı masaj diploması var ve kaçı gerçek anlamda masaj biliyor?

Masöz Ne İş Yapar?

Uzman eğitimli gerçek masözler belli başlı bazı teknik yöntemler ışığı altında, tüm masaj tekniklerini bilen ve uygulayan terapistlerdir. Yaptıkları iş üzerinden kişinin vücudundaki kasların gevşemesini, stresten uzaklaşmasına ve zinde bir gün geçirilmesine olanak verir. Tamamen güvenilir, steril ve sağlıklı bir ortam içerisinde ele aldıkları hizmet kapsamında, dünyanın birçok farklı yerinden masaj tekniklerini uygularlar.

Masöz Nasıl Olunur

 Masöz olmak için öncelikle Sağlık Bakanlığı nezdinde açılmış bir kurs almak gerekir. Aynı zamanda kurs üzerinden belli bir puan elde etmek ve bu kurs kapsamında belli başlı bazı eğitimleri almak gerekir.

 – Müşteri karşılama ve uğurlama

 – Aroma terapi masaj eğitimi

 – Kozmetik ürünleri tanıma eğitimi

 – Klasik masaj tekniklerini öğrenme

 – Müşteriler ile etkin iletişim

 – Yüz masajı ile beraber dekolte masaj eğitimi

 – Kas ve iskelet yapısının işlevlerini öğrenme

 – İş sağlığı ve güvenliği eğitimi

 – Genel vücut sistemleri konusunda yapı ve işlevi öğrenme

 – Kişisel hijyen bakımı eğitimi

 – Temel vücut masajları

 – Masaj yapılacak alanı hazırlama eğitimi

Masöz yukarıda belirtilen maddeleri ve eğitimleri yerine getirmiş kişiler ise gönül rahatlığı ile masaj hizmetini alabilirsiniz; Sizlere tekrarlıyorum internet arama motorlarında masöz kelimesinde çıkan hiç bir sonuca itimat etmeyiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın