İstanbul Masaj Terapistleri

Masaj Terapistleri

Masaj Terapistleri sağlıkla ilgili bir profesyonel tarafından oluşturulan rehabilitasyon planına göre, tedavi edici amaçlı olarak vücuda uygulanan çeşitli yöntemlerle profesyonel masaj tekniklerini uygulayan kişidir..

Masaj Terapisti; çalıştığı kurumun genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde hijyenik kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:.

Masaj için kişisel hazırlık ve hijyen yapmak,
    Salon hazırlığı ve hijyeni yapmak,
    Müşteriyi karşılamak ve uğurlamak,
    Masaj terapisi veya basınç noktası terapisi gibi elle yapılan tedavileri uygulamak,
    Fıtık tedavisinden duruş ve omurga bozuklukları, selülit, Lenf drenaj vb. masaj uygulamak,
    Kızılötesi lambaları, ısla kompresörler gibi özel teknikler ve teçhizatlar kullanarak tedavileri uygulamak,vb. görev ve işlemleri yerine getirir..

Masaj Terapisti Meslek Kodu Nedir?

SGK bir çok farklı meslek için ayrı meslek kodu uygulamaktadır. Örnek olarak: Keyif Bitkileri Yetiştiricisi mesleği için “6113.51” kod olarak kullanılır iken Bıldırcın ve Keklik Yetiştiricisi mesleği için “6122.13” kod olarak kullanılmaktadır. Türkiye de standart bir veri tabanı oluşturma ve SGK prim kayıplarının önüne geçilmesi gibi nedenlerle meslek kodu belirtme zorunluluğunu bulunmaktadır.
ISCO-08 Mesleklerin Uluslararası Standart Sınıflandırması göre;.

Masaj Terapistleri

Masaj terapisti, çalıştığı terapi merkezini hazırlığı ve hijyeni yapmak, Kişisel hazırlık ve hijyen yapmak, Masaj veya basınç noktası terapisi gibi elle yapılan tedavileri uygulamak, Müşteriyi güler yüz ile karşılama ve uğurlamak, selülit, Fıtık tedavisinden duruş ve omurga bozuklukları, Lenf drenaj vb. masaj uygulamak, , ısla kompresörler, Kızılötesi lambaları gibi teçhizatlar ve özel teknikler kullanılarak tedavileri uygulamak gibi iş ve görevleri yerine getirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın